Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serwis Skody w ASO?
#1
Pomimo tego, że na polskim rynku motoryzacyjnym królują samochody używane, a średnia wieku pojazdów poruszających się po naszych drogach wynosi ponad 10 lat, to dla większości z nas jakiekolwiek naprawy i wymiany podzespołów eksploatacyjnych wciąż są "czarną magią" - czasy samodzielnych napraw w stylu Dużego Fiata, Malucha czy Syrenki minęły bezpowrotnie. W większości przypadków jednak staramy się naprawić nasz samochód jak najniższym kosztem. Czy jest to słuszne podejście w przypadku posiadanej Skody? Czy jakość wykonanej naprawy w przypadku czeskiego producenta ma znaczenie?

Wbrew pozorom niesłuszny jest mit, że naprawy w ASO Skoda są drogie i opłacalne jedynie w przypadku nowych samochodów pozostających jeszcze na gwarancji. Jeżeli przyjrzelibyśmy się dokładnie kosztom przeglądów i serwisów w Autoryzowanej Stacji Obsługi Skody oraz przypadkowego warsztatu to wcale nie będzie dużej różnicy w cenie usług! Największa różnica może dotyczyć jedynie jakości wykonanych prac. O ile wymianę klocków hamulcowych czy płynu chłodniczego można zlecić niemal każdemu mechanikowi, gdyż nie wymaga to w większości przypadków specjalistycznej wiedzy, umiejętności i technologii, tak w przypadku bardziej zaawansowanych napraw poleca się wizytę w ASO Skody.

Dlaczego w ASO?
Dlaczego jednak warto odwiedzić w takich przypadkach ASO Skody? Wynika to przede wszystkim z dostępu do pełnej technologii serwisowej i produkcyjnej danego modelu, czym nie dysponują w żadnym stopniu przypadkowe i niezależne warsztaty mechaniczne. Pracownicy ASO danej marki mają dostęp nie tylko do szerokiej dokumentacji związanej z danym modelem, ale również często części, które nie są dostępne w formie zamienników. Serwis w Autoryzowanej Stacji Obsługi to również pewność jakość prac.

Serwis w ASO samochodów starszych?
Wbrew pozorom Autoryzowane Stacje Obsługi Skody nie są dedykowane wyłącznie najnowszym modelom tej marki. W ASO Skody możemy naprawić każdy samochód, który kiedykolwiek zszedł z linii produkcyjnej pod znakiem czeskiej marki - również dotyczy to samochodów zabytkowych i youngtimerów.

Podsumowując, nie powinniśmy unikać Autoryzowanej Stacji Obsługi Skody, jeżeli posiadamy tylko tego typu pojazd. Dobrze przeprowadzona naprawa to pewność, że nasz samochód nie zawiedzie na drodze i bezpiecznie dowiezie nas do celu naszej podróży. W końcu każda Skoda słynie ze swojej niezawodności i warto podtrzymywać taką opinię. Awaria na drodze może skutkować nie tylko znacznie droższą naprawą, ale również zepsutym wyjazdem wakacyjnym!

http://www.porscheinterauto.pl/marka-skoda.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości